0

Pozycjonowanie YouTube – jak wypromować kanał?

Dziś krótko o pozycjonowaniu YouTube – a raczej pozycjonowaniu filmów. Pozycjonowanie filmów na YT nie jest trudne i szczególnie w mniej obleganych tematach stosunkowo łatwo jest się wybić. Zaczynajmy.

Zadbaj o wygląd swojego kanału YouTube

Liczy się pierwsze wrażenie, więc zadbaj o wygląd swojego kanału YouTube i zadbaj o to, by był atrakcyjny i przyjemny dla oka.

Nazwa użytkownika powinna być prosta, a awatar oraz „zdjęcie w tle” chwytliwe. Pozycjonowanie filmów na YouTube zaczyna się od brandu. Można rzec, it’s all about brand 😉

Dobierz odpowiednie słowa kluczowe

Tak! To chyba najważniejsze. Przydatne są wtyczki do sprawdzania konkurencji, ale dziś nie o tym. Generalnie dużo osób celuje w bardzo ogólne frazy – np. „prank”. No sorry – nie wypozycjonujemy tego, a przynajmniej nie będzie łatwo 🙂

Dużo lepiej targetować konkretny rodzaj pranku, typ, nie wiem, jak to nazwać. Po prostu im bardziej szczegółowe to jest, tym lepiej. To się równa lepszej klikalności co równa się częstsze polecanie oraz wyższe pozycje filmu na YT.

Content is king

Nic dodać, nic ująć. Twórz ciekawe materiały, angażujące treści a widzowie sami przyjdą. Im większy trust kanału, tym wyższe pozycje. Analogicznie można pchać się na coraz bardziej konkurencyjne frazy. Win-win!

To już koniec na dziś. Dajcie znać, czy udaje Wam się pozycjonować filmy na YouTube 🙂

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *