0

Jak pisać na bloga

Oto kilka wskazówek, które stworzyłem, aby pomóc Ci pisać i organizować swój blog w sposób, który uczyni go bardziej dostępnym i przydatnym dla naszych czytelników.

Strukturyzacja postów/wpisów


Dobrze zorganizowany post na blogu przyciągnie uwagę czytelników i sprawi, że będą chcieli przeczytać to, co masz do powiedzenia. Możesz w tym pomóc, postępując zgodnie z tymi wskazówkami:

Nadaj blogowi tytuł, który przyciągnie uwagę czytelnika. To jest pierwsza rzecz, którą widzą i która pomoże im zdecydować, czy ich to interesuje.
Umieść główny punkt w pierwszym akapicie. To jest pierwsza rzecz, którą czytelnicy zobaczą i sprawi, że będą chcieli czytać dalej.
Szczegóły umieść w kolejnych akapitach swojego wpisu.
Na koniec w ostatniej części wpisu dodaj podstawowe informacje i swoje imię i nazwisko, jeśli chcesz. A poza tym, nazywam się Filip Cichorek 😉

Tematy treści


Zawsze najlepiej jest pisać o czymś, co znasz i co lubisz. Być może masz już pomysł na temat tego, o czym ma być Twój blog. Oto parę sugestii.

  • Refleksje na temat Twojego tygodnia jako nauczyciela / trenera. Napisz o tym, co zrobiłeś ze swoimi uczniami, o wszelkich nowych pomysłach, które wypróbowałeś, wszelkich napotkanych problemach i sposobach ich rozwiązania, wszelkich spostrzeżeniach, które zdobyłeś, dobrych zasobach, które wypróbowałeś.
  • Zalecenia dotyczące artykułów, książek, stron internetowych, które przeczytałeś lub które uważasz za przydatne. Powinieneś upewnić się, że zawarłeś informacje o tym, jak ich używasz i jak pomogły one w twoim nauczaniu, o wszelkich możliwych problemach, które wystąpiły.
  • Refleksje na temat projektów, w które jesteś zaangażowany, takich jak badania w działaniu, czasopisma szkolne, projekty teatralne itp. Możesz opisać projekt i jego cele oraz w jaki sposób pomógł swoim uczniom, czego nauczyłeś się z projektu, jakie są kolejne kroki itp. tak jak ja będę próbował opisywać na moim blogu.
  • Praktyka – ujmiemy to jako „z doświadczenia” 😉 – również jakieś swoje case study będę tu wrzucał.

Mam nadzieję, że trochę temat Wam rozjaśniłem. Zapraszam do czytania również kolejnych wpisów!

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *