0

Jak pisać na bloga

Oto kilka wskazówek, które stworzyłem, aby pomóc Ci pisać i organizować swój blog w sposób, który uczyni go bardziej dostępnym i przydatnym dla naszych czytelników.

Strukturyzacja postów/wpisów


Dobrze zorganizowany post na blogu przyciągnie uwagę czytelników i sprawi, że będą chcieli przeczytać to, co masz do powiedzenia. Możesz w tym pomóc, postępując zgodnie z tymi wskazówkami:

Nadaj blogowi tytuł, który przyciągnie uwagę czytelnika. To jest pierwsza rzecz, którą widzą i która pomoże im zdecydować, czy ich to interesuje.
Umieść główny punkt w pierwszym akapicie. To jest pierwsza rzecz, którą czytelnicy zobaczą i sprawi, że będą chcieli czytać dalej.
Szczegóły umieść w kolejnych akapitach swojego wpisu.
Na koniec w ostatniej części wpisu dodaj podstawowe informacje i swoje imię i nazwisko, jeśli chcesz. A poza tym, nazywam się Filip Cichorek 😉

Tematy treści


Zawsze najlepiej jest pisać o czymś, co znasz i co lubisz. Być może masz już pomysł na temat tego, o czym ma być Twój blog. Oto parę sugestii.

  • Refleksje na temat Twojego tygodnia jako nauczyciela / trenera. Napisz o tym, co zrobiłeś ze swoimi uczniami, o wszelkich nowych pomysłach, które wypróbowałeś, wszelkich napotkanych problemach i sposobach ich rozwiązania, wszelkich spostrzeżeniach, które zdobyłeś, dobrych zasobach, które wypróbowałeś.
  • Zalecenia dotyczące artykułów, książek, stron internetowych, które przeczytałeś lub które uważasz za przydatne. Powinieneś upewnić się, że zawarłeś informacje o tym, jak ich używasz i jak pomogły one w twoim nauczaniu, o wszelkich możliwych problemach, które wystąpiły.
  • Refleksje na temat projektów, w które jesteś zaangażowany, takich jak badania w działaniu, czasopisma szkolne, projekty teatralne itp. Możesz opisać projekt i jego cele oraz w jaki sposób pomógł swoim uczniom, czego nauczyłeś się z projektu, jakie są kolejne kroki itp. tak jak ja będę próbował opisywać na moim blogu.
  • Praktyka – ujmiemy to jako „z doświadczenia” 😉 – również jakieś swoje case study będę tu wrzucał.

Mam nadzieję, że trochę temat Wam rozjaśniłem. Zapraszam do czytania również kolejnych wpisów!

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *